Z oblohy sype sneh, na západe sa tvoria jazyky a záveje

Západ krajiny v pondelok trápia snehové jazyky a záveje. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pred nimi varuje vo forme výstrahy prvého stupňa. Tá platí do 18:00 v Bratislavskom, Trenčianskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji. Pozor by si mali dávať najmä vodiči, pretože jazyky a záveje pre nich predstavujú nebezpečenstvo na cestách.

Aj do Bratislavy dorazila zima

Pohľad na zasneženú Budyšínsku ulicu v Bratislave.  Foto: SITA/Jozef Jakubčo

V pondelok 27. januára začalo v Bratislave snežiť. Bratislavský magistrát v pondelok nariadil prvý celomestský posyp v tomto roku. Ako informoval riaditeľ kancelárie primátora Bratislavy Ľubomír Andrassy, na základe požiadavky dopravnej polície a bratislavského dopravného podniku vyhlásili zásah o 12:15.

"Pracovníci urobia chemický posyp na všetkých mestských cestách," povedal Andrassy, podľa ktorého mesto vyslalo do terénu aj 80 pracovníkov, ktorí budú odhŕňať sneh z chodníkov, námestí či zo zastávok hromadnej dopravy.

Ako informuje oficiálna internetová stránka Dopravného podniku Bratislava, premávka mestskej hromadnej dopravy je zatiaľ plynulá a linky jazdia na všetkých úsekoch Bratislavy. Podľa hlásení dopravného dispečingu zaznamenali zdržanie dopravy približne 30 minút na príjazdových a výjazdových komunikáciách hlavného mesta.

Vzhľadom na poveternostné podmienky je však potrebné počítať s možným obmedzením dopravy najmä v kopcovitých terénoch, na Kramároch či Kolibe.

Autor: SITA

Autor fotografie: SITA/Rastislav Ovšonka


Kategória
Kraj
TermínKošicemax. 23°Cmin. 15°C
Bratislavamax. 20°Cmin. 14°C
Žilinamax. 22°Cmin. 13°C
Banská Bystricamax. 22°Cmin. 14°C