V Lamači otvorili nový voľno-časový areál

Nové preliezky, multifunkčné ihrisko, fitnes zóna, fontána, chodníky ale aj zeleň sú súčasťou nového voľno-časového areálu v bratislavskom Lamači, ktorý vybudovali v rámci Operačného programu Bratislavský kraj. Súčasťou sú aj bezbariérové prístupy. Areál dnes slávnostne otvorili vicežupan Martin Zaťovič, primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik a starosta mestskej časti Peter Šramko.

„V Lamači sa dnes v rámci eurofondov otvorilo multifunkčné ihrisko, okrem toho tam vznikli nové prvky, ako mobiliár, detské prvky na preliezanie a zachovalo sa tam pomerne veľa zelene. Je to veľmi dobrý projekt pre obyvateľov Bratislavy, najmä Lamača,“ povedal vicežupan Martin Zaťovič. Ako zároveň podotkol, Bratislavský kraj má obmedzené možnosti v čerpaní eurofondov, preto je rád, že boli podporené aj takéto projekty. „Verím, že v budúcnosti budú takéto projekty vznikať po celej Bratislave,“ dodal vicežupan.

Na ploche takmer 2030 m2 pribudla fitnes zóna, multifunkčné ihrisko s možnosťou zahrať si futbal či basketbal, na svoje si prídu aj deti, ktoré sa môžu vyblázniť na pedálovom kolotoči, preliezacom domčeku či opičej dráhe. Nové sú aj chodníky, mobiliár, smetné koše, parkové lavičky, stoly, stojany na bicykle a vonkajšie osvetlenie ihrísk. V rámci projektu sa tiež obnovila zeleň s celkovou rozlohou 8682 m2, urobili sa sadové a terénne úpravy a prostredie skrášľuje aj fontána s pitnou vodou. Výška nenávratného finančného príspevku cez OPBK predstavuje 425 113 €.


Kategória
Kraj
TermínKošicemax. 28°Cmin. 22°C
Bratislavamax. 25°Cmin. 19°C
Žilinamax. 25°Cmin. 21°C
Banská Bystricamax. 26°Cmin. 21°C