Spišský hrad je na Slovensku najpopulárnejší

Na základe internetového hlasovania a hlasovania návštevníkov bratislavskej pláže na brehu Dunaja sa najpopulárnejším slovenským hradom stal Spišský hrad. Počas uplynulého víkendu ho z piesku postavil akademický sochár Martin Pokorný.

Slovenská agentúra pre cestovný ruchu podporila akciu Prenesme najkrajší slovenský hrad na Magio pláž. Milovníci slovenských hradov tak mohli spomedzi nominovaných kandidátov vybrať počas augusta elektronickým hlasovaním alebo odovzdaním hlasovacieho lístka priamo na pláži najkrajší slovenský hrad, ktorý nakoniec vznikol z piesku.

Víťazom sa stal Spišský hrad so ziskom takmer 25 percent všetkých hlasov. Dominanta Spiša je vďaka svojmu opevneniu najväčší hrad v strednej Európe. Počas jeho návštevy v čase od marca do novembra si návštevníci môžu pozrieť napríklad aj stredovekú kuchyňu vrátane dobových receptov. Na druhom mieste sa umiestnil romantický Bojnický zámok, tretie miesto obsadil Trenčiansky hrad. Súčasťou akcie bolo aj päť samostatných prednášok o hradoch, ktoré sa tešili vysokému záujmu verejnosti.

 


Kategória
Kraj
TermínKošicemax. 25°Cmin. 14°C
Bratislavamax. 26°Cmin. 16°C
Žilinamax. 25°Cmin. 13°C
Banská Bystricamax. 25°Cmin. 13°C